Kurucumuz - Av. Dr. Rezan Epözdemir

Av. Dr. Rezan Epözdemir

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2. olarak bitiren Av. Dr. Rezan Epözdemir, yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim dalında tamamlayarak onur derecesi ile mezun olmuştur.

Akabinde Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim dalında "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması" isimli doktora tezini başarıyla tamamlayarak yüksek onur derecesi ile Hukuk Doktoru olmuştur. "Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması", "Taraf Ehliyeti" ve ''Haksız Tahrik'' olmak üzere yayınlanmış üç adet kitabı bulunan Epözdemir, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

İş, Sanat ve Spor dünyasından birçok önemli ismin vekilliğini yapan Av. Dr. Rezan Epözdemir, birçok alanda dava takibi yapmakta ve önemli şirketlere hukuk danışmanlığı yapmaktadır.

Çeşitli dergi ve gazetelerde, "Türk Ceza Hukukunda Tefecilik Suçu", "Yeni Düzenlemeler Işığında Uzlaştırma Müessesine Bakış", "Koruma Tedbirleri Nedeniyle Tazminat", ''Gönüllü Vazgeçme'', ''Bilişim Sistemlerinde Arama ve El Koyma Tedbirleri'', ''İddianamenin İadesi'', ''Ceza Muhakemesinde Müdafinin Önemi, Hukuki Statüsü ve Müdafiden Yararlanma Biçimleri'', ''Verileri Hukuka Aykırı olarak verme veya Ele Geçirme Suçu'' "2010 Anayasa Değişikliklerinde Çocuk Hakları ile Uluslararası Sözleşmeler Arasındaki İlişki", "Yargıçların Tutuklama Kararları İle İlgili Hukuki Sorumluluğu", "Basın Açıklamalarıyla Kişilik Haklarının İhlalinde Hukuka Aykırılık", "İspatın Konusu" "Müsabaka alanlarındaki sporcuların hakaret içeren eylemleri ile kasten yaralama ve mala zarar verme eylemlerinin Türk Ceza Hukuku açısından değerlendirilmesi", "Kişilerin Huzur ve Sükûnunu Bozma Suçu" başlıklı makaleleri yayımlanan Epözdemir, kamuoyunun takip ettiği bir çok önemli dosyada Avukat olarak görev yapmaktadır.

Üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ders veren Epözdemir, bu kapsamda birçok panel ve seminerlerde konuşmacı olarak yer almıştır. ‘’6222 sayılı Kanuna Genel Bir Bakış, Yargı Uygulamaları ve Çözüm ile Değişiklikleri Önerileri’’, ‘’Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Suçu’’, isimli uluslararası tebliğleri sunmuştur. Av. Dr. Rezan Epözdemir, pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer alarak mağdur vekilliği yapmakta, bu kapsamda sivil toplum örgütlerinde ve meslek kuruluşlarında etkin çalışmalar yürütmektedir.

Galatasaray Spor Kulübü önceki yönetimde Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Epözdemir, kurucusu olduğu Analiz Hukuk Bürosun'da mesleki çalışmalarını sürdürmektedir.

Avukatlarımız

Av. Murat Öksüz

Murat Öksüz

Yönetici Avukat
1982 İstanbul doğumlu olup, orta ve lise öğrenimini Kartal Anadolu lisesinde tamamlamıştır. 2000-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamış ve 2006 yılından bu yana İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. Meslek hayatı boyunca çeşitli Holding, şirket ve şahısların vekilliğini ve hukuki danışmanlığı yürütmüş olup, Ceza Hukuku, Özel Hukuk, Aile Hukuku, İş Hukuku alanlarında tecrübelidir.
Av. Kübra Deniz Çelik

Kübra Deniz Çelik

Avukat
Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamış olup 2011 yılından bu yana İstanbul Barosu'na bağlı olarak avukatlık yapmaktadır. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda, "Sosyal Medya Kullanımının İş Sözleşmesine Etkisi" konulu tez çalışmasıyla 2019 yılında tamamlamış ve yüksek onur derecesi ile mezun oluştur. Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda doktora çalışmalarına devam etmektedir. Meslek hayatı boyunca çeşitli şirket ve şahısların vekilliğini yürütmüş olup başta iş hukuku olmak üzere ticaret hukuku, şirketler hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmekte; arabuluculuk ve bilirkişilik yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
Av. Yiğit Gökçehan Koçoğlu

Yiğit Gökçehan Koçoğlu

Avukat
Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında yüksek onur derecesiyle ve birincilikle mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda “Görevi Kötüye Kullanma Suçu” konulu tez çalışmasıyla ve yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, İnsan Hakları Hukuku, Tazminat Hukuku ve Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Ceza Hukuku Akademisi yöneticisidir. Kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetin önlenmesi konularında eğitimci sertifikası bulunmaktadır. İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi, İnsan Hakları Merkezi, Genç Avukatlar Merkezi ve Adil Yargılama Takip Merkezi üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
Av. Esma ALTINDAL

Esma ALTINDAL

Avukat
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2015 yılında mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda ‘’Töre Saikiyle İnsan Öldürme Suçu’’ konulu tez çalışmasıyla 2019 yılında tamamlamış olup; halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı'nda doktora çalışmalarına devam etmektedir. Çalışma hayatı boyunca çeşitli şirket ve şahıslara avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermiştir. Halihazırda Analiz Hukuk Bürosu bünyesinde ağırlıklı olarak şirketler hukuku, gayrimenkul hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanında çalışmalarını sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.
Av. Mustafa Erbil

Mustafa Erbil

Avukat
İstanbul doğumlu olan Mustafa Erbil, 2016 yılında Özel Bakırköy Final Lisesi’nden, 2020 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Analiz Hukuk Bürosunda yaz stajı yapmıştır. Analiz Hukuk Bürosunda avukat olarak devam etmektedir.
Av. Yaren Dicle Soysal

Yaren Dicle Soysal

Avukat
09.03.1997 doğumlu Yaren Dicle Soysal, anaokulu, ilk ve ortaokul öğrenimini Şişli Terakki Vakfı Okullarında tamamlamıştır. Ardından lise öğrenimini Şişli Terakki Lisesinde sürdürmüş; İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2020 yılında mezun olmuştur. Galatasaray Spor Kulübü Voleybol Spor Okulu’nu sertifikayla tamamlamıştır. Voleybol maçları ve yüzme yarışmalarından başarı madalyaları mevcuttur. Litvanya’da European Community Project’e katılmış; Londra, Breda, New Jersey, Nice gibi dünyanın çeşitli yerlerinde eğitimler almıştır. İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmekte olup yabancı dildeki yetkinliğine ilişkin diploma ve sertifikaları vardır. Çevreye Duyarlılık Resim Yarışması plaketi ve Temiz Çevre Uygar Yaşam Etkinliği, Fulya Sanat Liseler Arası Müzik Festivali, Yazma Becerileri Sempozyumu gibi bilişim, müzik, sanat, edebiyat alanlarında sertifikaları mevcuttur. Hayvanları, çevreyi, doğayı korumaya, çocuklara, yaşlılara, engellilere, insani yardıma, düşünceye, hak ve savunuculuğa yönelik çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllülük esaslı çalışmıştır. Halen sivil toplum örgütleri ve yardım kuruluşlarında aktif olarak çalışmalarına devam etmekte olup bu alanlarda katıldığı sosyal sorumluluk projelerinden Bilgi Üniversitesi SOS-K Bi’Adım Projesi Gönüllü Öğretmenlik, AFAD Gönüllülük Eğitimi vb. sertifikalara sahiptir. Hayvan hakları, psikoloji, adli tıp alanlarına ilgi duymakta olup milletlerarası özel hukuk, miras hukuku ve ceza hukukuyla yakından ilgilenmektedir. Uygulamalı avukatlık kampına katılarak başarı sertifikasına hak kazanmıştır. Çocuk Cezaevleri Neden Kapatılmalı TCHD Sempozyumu vb. birçok sempozyuma katılmıştır. Çeşitli şirketlerde yönetici asistanlığı, Analiz Hukuk Bürosunda yaz stajı yapmıştır. Analiz Hukuk Bürosunda yasal stajını tamamlamış olup avukat olarak çalışmaya devam etmektedir.
Av. Emrullah Öznur

Emrullah Öznur

Avukat
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2020 yılında mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarından itibaren yer aldığı hukuk bürolarında tecrübe edinerek; dilekçeler, muhakeme usul ve işleyişi aşamalarında kendini geliştirmiştir. Kriminoloji ve Ceza Hukuku semineri, İmar Hukuku semineri, Tüketici Hukuku semineri, Kitle İletişim ve İnternet Hukuku semineri gibi alanında birçok seminere katılmış ve eğitim almıştır. Özellikle Ceza Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarına ilgi duymaktadır.
Stj. Av. Nilsu Çelik

Nilsu Çelik

Stj. Avukat
FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi’nden 2013 yılında mezun oldu. 2013-2016 yılları arasında Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi ve Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenimini sürdürmüştür. İngilizce ve Fransızca dillerine hakimdir. Fakülte yıllarında Ticaret Hukuku ve Spor Hukuku alanında bir çok seminer ve programa katılım sağlamıştır. Spor Hukuku, Marka Hukuk, Şirket Hukuku ve Ceza Hukukuna ilgisi vardır. Analiz Hukuk Bürosunda stajına devam etmektedir.
Stj. Didem Kılıç

Didem Kılıç

Stj. Avukat
04.04.1996 doğumlu Didem Kılıç, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.İstanbul Barosu’na bağlı olarak staj yapmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Ceza Hukukuna,Milletlerarası Hukuka, Aile Hukukuna ilgi duymaktadır. Analiz Hukuk Bürosunda stajına devametmektedir.
Stj. Kurtuluş Tamay Karabacak

Kurtuluş Tamay Karabacak

Stj. Avukat
2022 yılında Anadolu Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Eğitim hayatı boyunca birçok sertifika programını tamamlamıştır. Üniversitesi tarafından verilen 2 adet onur belgesi mevcuttur. Anadolu Hukuk Fakültesi öğrenci temsilcilik ekibinde iki dönem aktif rol oynamış olup bu süreçte sempozyumlar, konferanslar ve etkinlikler düzenlemiştir. Ortaöğretim yıllarında Ataşehir Öğrenci Temsilcisi seçilmiştir. Şiir ve kompozisyon yarışmalarında aldığı birincilikleri mevcuttur. Eğitim hayatı boyunca üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarıyla çok sayıda sosyal sorumluluk projesine dâhil olmuştur. Sportif anlamda da elde ettiği başarılar olup futsal takımıyla kazandığı madalyaları vardır. Satranç oynamayı çok sever ve motosikletlere ilgi duymaktadır. Ceza Hukuku ve Blok zincir-Metaverse-Kripto Paralar Hukuku üzerine ilgi duymaktadır. Blok zincir hukuku ile ilgili kitap yazma çalışmalarına devam etmektedir. Yaz stajını ofisimizde yapan Kurtuluş Tamay Karabacak bir dönem Amerika’da yaşayıp dil eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüp ofisimizde yasal stajını başlatmıştır.
Stj. Hüseyin Ozan Deli

Hüseyin Ozan Deli

Stj. Avukat
2022 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarından itibaren dilekçeler, usul ve işleyiş aşamalarında kendisine tecrübe katmış ve geliştirmiştir. Fakülte yıllarındaki eğitim hayatı boyunca hukuk alanında birçok seminer ve programa katılım sağlamıştır. Lise yıllarında Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrenci temsilcisi olarak seçilerek İlçe bazında birçok sosyal sorumluluk projesi yürütmüştür. Geçmişte üyesi olduğu Girişimci Hukukçular Derneği ve Galatasaray Üniversitesi öğrencileri tarafından faaliyet gösteren Simurg Derneği’nde aktif faaliyetler yürütmüş olan Hüseyin Ozan Deli’nin aynı zamanda MEB tarafından düzenlenen şiir yarışmalarında derecesi mevcuttur. Özellikle Ceza Hukuku, Borçlar Hukuku, Spor Hukuku ve Tıp Hukukuna ilgi duymaktadır. İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık stajını yapan Ozan Deli aynı zamanda İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkezi üyesidir. Analiz Hukuk Bürosu’nda yasal stajına devam etmektedir.
Stj. Işık Beray Bayazıt

Işık Beray Bayazıt

Stj. Avukat
Beray Işık Beyazıt, 2017 senesinde Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nden, 2022 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi sırasında almış olduğu Rekabet Hukuku (Competion Law), Amerikan Hukuku(US Law), Angalo-Sakson Haksız Fiil ve Sözleşmeler Hukuku (Torts and Contracts), ABD Şirketler Hukuku(US Corporations Law) dersleri ile Türk Hukuk Sisteminin yanı sıra uluslararası hukuk alanında da kendini geliştirmiştir. Bilişim Hukuku Yan Dal programına katılarak KVKK, E-Ticaret, Bilişim Suçları ve Ceza Muhakemesinde Bilişim derslerini almıştır. Bilişim hukuku derslerinin yanı sıra çeşitli sertifika programlarına da katılarak hukukun yenilikçi ve değişen yanı olan Bilişim Hukuku alanında yetkinliğini geliştirmiştir. Beray Işık Beyazıt, Analiz Hukuk Bürosunda yasal stajına devam etmektedir.
Stj. Beyza Öztürk

Beyza Öztürk

Stj. Avukat
İstanbul doğumlu olan Beyza Öztürk, 2017 yılında Arnavutköy Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nden, 2022 yılında MEF Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olmuştur. Başarılı eğitim hayatı boyunca çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almış; ceza hukuku, fikri ve sınai mülkiyet hukuku ve ticaret hukuku alanlarında çalışmalar yürütmüştür. Fakülte hayatının ilk yıllarından itibaren yaz stajı yaparak hukukun farklı alanlarında deneyim kazanmıştır. İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık stajını yapan Beyza Öztürk, Analiz Hukuk Bürosunda stajına devam etmektedir.
Stj. Faruk Behnan Çavuş

Faruk Behnan Çavuş

Stj. Avukat
2022 yılında İstanbul Kültür üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Aile ve miras hukukuna özel ilgi duymaktadır. Analiz Hukuk Bürosunda yasal stajına devam etmektedir.
Dilan Polat

Dilan Polat

Ofis Sekreteri
Analiz Hukuk Bürosunda ofis sekreteri olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
Zeliha Çalkoparan

Zeliha Çalkoparan

Yardımcı Eleman
1971 Yozgat doğumlu olup, Analiz Hukuk Bürosunda yardımcı eleman olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Muharrem Günel

Güvenlik Görevlisi
1967 Gümüşhane doğumlu olup, Analiz Hukuk Bürosu’nda Güvenlik Sorumlusu olarak çalışma hayatına devam etmektedir.